gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Интернационални саемски манифестации за туризам во период од месец јануари до март 2017

Почитувани,

Сојуз на стопански комори во соработка со Агенција за промоција и поддршка на туризмот во Република Македонија Ве извстува за можност на учество на Интернационални саемски манифестации за туризам во период од месец јануари до март 2017. 

 

1 Emitt Турција Истанбул 26-29 јан 2017
2 Vakantiebeurus Холандија Утрехт 11-15 јан 2017
3 Nature Alpe Adria Словенија Љубљана 01-04 фев 2017
4 Nature des Vacances Белгија Брисел 02-05 фев 2017
5 Holiday and Spa Expo Бугарија Софија 15-17 фев 2017
6 ITF Србија Белград 23-26 фев 2017
7 ITB Германија Берлин 08-12 март 2017
8 Mitt Русија Москва 14-16 март 2017

 

Според Упатството на АППТ на РМ за организација, начин, постапката и висина на котизација за учество на меѓународни саеми за туризам, право за учество имаат:

  • хотели
  • туристички агенции со лиценца А
  • ресторани
  • општини
  • национални паркови
  • здруженија, асоцијации и комори од областа на туризмот
  • компании/институции на покана на АППТРМ.

Во прилог Ви доставуваме и формулар кој треба да го пополните и да го испратите на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. најдоцна до 15.10.2016

Прочитано 448 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не