gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Сараево Бизнис Форум 2017

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Босна и Херцеговина во Република Македонија и Министерството за надворешни работи на Република Македонија, Ве известува за одржувањето на 8-та Меѓународна инвестициска конференција „Sarajevo Busniness Forum 2017“ кој ќе се одржи на 22 и 23 мај 2017 година.

Како и предходните години така и во оваа Конференција се очекува присуство на поголем број на реномирани инвеститори, институционални фондови и државници од целиот свет.

„Sarajevo Business Forum“ е деловна манифестација која веќе осма година по ред ги собира водечки инвеститори и деловно луѓе од целиот свет и нуди прилика да се запознаат со можностите на вложување во БиХ и земјите од регионот: Македонија, Словенија, Хрватска, Црна Гора и Албанија. Главната цел на Конференцијата е да се зајакнат економските односи и да се провлечат инвестиции во земјите на регионот. 

Конференцијата претставува платформа за запознавање и Б2Б средби на локални и странски бизнисмени и воспоставување на деловна соработка.

За повеќе информации посетете ја веб страната www.sarajevobusinessforum.com

Доколку сте заинтересирани можете да не контактирате на Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. 

Прочитано 434 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не