gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на 42-от Интернационален саем за крзно

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Канцеларијата за врски на Грција во Република Македонија Ве информира дека од 4-7 Мај 2017 година во Касторија, Грција, ќе се одржи 42 Интернационален саем за крзно на Касторија 2017.

На саемот е предвидено да има голем број на меѓународни компании кои се занимаваат со производство, трговија и/или дистрибуција на крзно. Сите детали за саемот може да ги погледнете на веб страната www.furfair.gr или www.furfairkastoria.com.

Доколку сте заинтересирани да учествувате Ве молиме да го контактирате организаторот на контакт податоците дадени подолу.

 

Kastorian Fur Association “The Prophet Elias”

1, Valala Str. 52100 Kastoria, Greece

Tel.:  + 30.24670.22353; 2467044441;      

Fax:   + 30.24670.28271

E-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.; Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

Прочитано 215 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не