gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за Ваше учество на "Indonesia International Furniture Expo"

Во насока на Ваша информираност за меѓународни саемски манифестации, а во соработка со Амбасадата на Република Индонезија во Софија, би сакале да Ве информираме дека од 11 до 14 Март, 2017 година, во Јакарта, Индонезија, ќе се одржи "Indonesia International Furniture Expo" (IFEX).

За компаниите кои сакаат да учествуваат обезбедено е следното:

-              Бесплатна онлајн регистрација,

-              Хотелско сместување со корпоративни цени,

-              Беплатен локален трансфер и превод

Македонски државјани кои сакаат да останат во Индонезија не повеќе од 30 (триесет) дена не е потребна виза.

Повеќе за саемот може да погледнете на www.ifexindonesia.com.

За сите дополнителни информации, може да ги контактирате Rizky Agung Pratama, на тел: +62 21 392 6867 ext 690 или е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., Savira Nadia Putri на тел: +62 21 3926867 ext 180 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или Michelle Valerie Nobuta на тел: +62 21 392 6867 ext 323 или е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 244 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не