gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Меѓународен саем за енергетика во Сараево

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Република Македонија во Сараево Ве известува дека од 6-8 јуни 2017 година, во Сараево се одржува Меѓународен саем за енергетика – ENERGA.

Оваа година саемот се одржува под мотото ‘Мисли на иднината” и ќе опфати изложувачи и посетители од секторите електрична енергија, соларна енергија, гас и нафта, био маса, енергетска ефикасност, енергија од ветер итн.

Деталната програма за саемот може да ја погледнете на веб страната www.energa.ba.

За дополнителни информации  Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Прочитано 373 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не