gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Меѓународен економски саем во Мостар за земјоделство и шумарство

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Република Македонија во Пекинг Ве информира дека од 4-8 април 2017 година, во Мостар, Босна и Херцеговина ќе се одржи Меѓународен економски саем во областа на земјоделството и шумарството.

На саемот ќе учествуваат инвеститори од Народна Република Кина и земјите од Централна и Источна Европа.

Апликација за учество и Програма за саемот, како и сите дополнителни информации може да ги погледнете на веб страната: www.mostar-fair.com/en.

За дополнителни информации  Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

Прочитано 204 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не