gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Саем за храна во Аман, Јордан

Сојузот на стопански комори на Македонија, во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и Амбасадата на Јордан, Ве покануваат за учество на Третиот саем за храна кој ќе се одржи од 17-21 мај 2017 во Аман, Јордан.

Станува збор за најголемиот интернационален саем за храна кој се одржува во  Хашемитско Кралство Јордан, посетуван од земји од целиот свет, бизнисмени, граѓани. Како што информираат првото и второто издание на саемската манифестација биле со огромен успех, а организаторите очекуваат ова трето издание да биде уникатно и најпосетено до сега.

За дополнителни информации  Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 347 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не