gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за Ваше учество на Czech Republic Business Expo

Почитувани членови,

Во насока на Ваша информираност и можност за учество на меѓународни саемски манифестации, Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на РМ и Амбасадата на Република Македонија во Прага, Ве известуваме дека од 12-14 септември 2017 година, во Оломоуц, Чешка ќе се одржи Czech Republic Business Expo 2017.

На саемот македонски компании имаат можност да учествуваат како изложувачи со закуп на штанд, и/или да посетат презентации, работилници итн, како и да остварат бизнис средби.

Во фокус на саемот ќе бидат секторите:

  • Машинско инженерство
  • Здравствени услуги
  • ИКТ, електроника и електротехника
  • Прехрабена индустрија и Агро бизнис
  • Транспорт
  • Туризам

Во прилог Ви ја доставуваме Програмата за Czech Republic Business Expo. Дополнително Ви проследуваме и ценовник за можноста за Ваша промоција.

Доколку сте заинтересирани да учествувате Ве молиме пријавете го Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или телефон: 02 30 91 440.

Прочитано 1255 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не