gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на 13th Tanzania Trade Show 2017

Почитувани членови,

Во насока на Ваша информираност и можност за учество на меѓународни саемски манифестации, Ве известуваме дека од 24-26 ноември 2017 година, во Дар-Ес-Салам, Танзанија, ќе се одржи 13th Tanzania Trade Show 2017.

На саемот македонски компании имаат можност да учествуваат како изложувачи со закуп на штанд, и/или да посетат презентации, работилници итн, како и да остварат бизнис средби.

Детални инфромации за саемот: http://www.tanzaniatradeshow.com/

Апликација за учество на саемот: http://www.tanzaniatradeshow.com/exhibit/standapp.html

За дополнителни информации  Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1537 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не