gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Саем за туризам во Романија

Почитувани членови,

Во насока на застапување на Вашите интереси за учество на меѓународни саемски манифестации, би сакале да Ве информираме дека од 16-19 ноември 2017 година, во Букурешт, Романија, ќе се одржи ROMANIAN TOURISM FAIR.

Овој саем се одржува повеќе од 20 години и претставува можност за поврзување со романскиот туристички сектор, како и компании од Европа. Свое учество оваа година ќе имаат голем број на туристички агенции и организации, тур оператори, хотели итн, а ќе бидат претставени и нови концепти на бизнис туризам, ИТ и софтверски туристички услуги и медицински туризам.

На саемот македонски компании имаат можност да учествуваат како изложувачи со закуп на штанд, и/или како посетители да присуствуваат на презентации, работилници итн, како и да остварат бизнис средби.

Детални информации за саемот може да погледнете на: http://www.targuldeturism.ro/en/.

За дополнителни информации, како и за Вашиот интерес да учествувате на саемот, Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 2037 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не