gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана на Саеми во Мексико

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Амбасадата на Мексико во Србија, Ве информира за можност за учество на Саеми во Мексико.

1. International Makeup Artist Convention & Trade Show MUA 2017, 11-12 June, 2017, Convention and Exhibition Center CITIBANAMEX, Mexico City, Mexico. Саем на кој ќе учествуваат голем број на брендови од козметичката индустрија, ќе бидат презентирани најновите иновации.
   Contact: Phone: +52 (664) 4784451, Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.  

 

2. Roadshow Advertising Puebla 2017. 6-7 July, 2017,  Williams O. Jenkins Convention Center, Puebla, Puebla, Mexico. Саем на кој ќе учествуваат професионалци од маркетинг секторот. На саемот ќе бидат презентирани најновите услуги од маркетинг секторот.
   Contact: Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.; http://www.publicidadmty.com.mx/index.php/en/ 

 

3. Expo Decoestylo. 24-28 July, 2017. World Trade Center (WTC), Halls Maya 1, 2, 3 y 4, Mexico City, Mexico. 400  Саем на кој ќе учествуваат продавачи, продавачи на големо, дистрибутери и производители од областа на декорација и поклони.
    Contact: http://www.decoestylo.com.mx/  

 

4. Restaurant Suppliers Expo.  25-26 July, 2017, CINTERMEX, Monterrey, Nuevo Leon, México. Саем на кој ќе учествуваат снабдувачи и дистрибутери на производи и услуги потребни за одржување на ресторани, хотели.
   Contact: Phone: 52 + (81) 8289-8421 and 20, Email: http://www.paraelrestaurante.com/english/ing_index.html

 

5. International Exhibition of Advertising Monterrey 2017. 17-19 August, 2017, Cintermex, Nuevo Leon, Mexico. Саем на кој ќе учествуваат професионалци од маркетинг секторот. На саемот ќе бидат презентирани најновите услуги од маркетинг секторот.
   Contact: http://www.publicidadmty.com.mx/index.php/en/monterrey-2017/informacion-monterrey-2017

 

6. International Book Fair Monterrey / Feria del Libro Monterrey 2017. 7-15 October, 2017, CINTERMEX, Monterrey, Nuevo Leon, Mexico. Саем на книга, на кој ќе учествуваат голем број на автори, издавачки куќи итн.
   Contact: Phone: +52 (81) 8369 6960, Email: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

За дополнителни информации, како и за Вашиот интерес да учествувате на саемот, Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1470 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не