gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Global Water Expo 2017

Почитувани членови,

Во насока на континуирано проследување на бизнис информации, како и можност за учество на меѓународни саемски манифестации, Сојуз на стопански комори на Македонија Ве известуваме дека од 07-10 ноември 2017 година, во Римини, Италија, ќе се одржи Global Water Expo 2017.

На саемот компаниите ќе имаат можност да учествуваат на семинари, конференции, работилници на актуелни теми и да се запознаат со новите трендови и најдобри практики.

Целосната програма може да ја погледнете на следниот линк.

Ви ја доставуваме Брошурата за учество на саемот.

Доколку сте заинтересирани да учествувате, Ве молиме пријавете го Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или телефон: 02 30 91 440.

Прочитано 1334 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не