gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за учество на Investment Management Exhibition

Почитувани членови,

Во насока на создавање на можности за остварување на трговски партнерства, Сојуз на стопански комори на Македонија Ве известува дека од 20-21 март 2018 година, во Франкфурт, Германија, ќе се одржи Investment Management Exhibition 2017 (IME).

Станува збор за дводневен настан на кој компании од секторите недвижности, агро-бизнис, ИКТ, индустрија, логистика итн ќе имаат можност да остварат директни средби и дискутираат за инвестициони можности.

За дополнителни информации Ве покануваме да ја посетите веб страната: www.ime-europe.eu.

Доколку сте заинтересирани да учествувате, Ве молиме пријавете го Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или телефон: 02 30 91 440.

Прочитано 1506 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не