gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Информација за “Trade Expo 2017”, Уганда

Почитувани членови,

Во насока на континуирано проследување на информации за меѓународни саемски манифестации, Сојуз на стопански комори на Македонија Ве известува дека од 09-11 август 2017 година, во Кампала, Уганда ќе се одржи “Trade Expo 2017”.

Станува збор за интернационален настан на кој претставници од државен и приватен сектор како и наука, ќе имаат можност да се претстават и остварат средби за остварување на меѓународни партнерства.Оваа година опфатени се следните сектори:

  • Автомобилска индустрија
  • Градежништво
  • Прехранбена индустрика
  • ИТ индустрија
  • Фармација
  • Текстилна индустрија

За дополнителни информации Ве покануваме да ги посетите доленаведените линкови

За дополнителни информации Ве молиме контактирајте нена е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или телефон: 02 30 91 440.

Прочитано 1709 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не