gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на Меѓународна бизнис конференција на Кантон Сараево

Почитувани членови,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на Република Македонија и  Министерството за економија на Кантон Сараево Ве информира дека од 27-28 септември 2017 година, во Сараево, хотел Hills ќе се одржи Меѓународна бизнис конференција на Кантон Сараево.

На настанот најавено е присуство на економски и финансиски експерти  како и претставници на домашни и странски компании од различни економски сектори. На конференцијата компаниите ќе имаат можност да остварат директни средби и дискутираат за можностите за соработка.

Учеството на конференцијата е без надомест.

Повеќе детали за конференцијата може да погледнете на http://www.pksa.com.ba/new/konferencija.

Во прилог Ви ја доставуваме Агендата.

За дополнителни информации може да ги контактирате орагнизаторите на тел: +387 33 562 118 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Доколку сте заинтересирани да учествувате Ве молиме да го пријавите Вашиот интерес на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Прочитано 1738 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не