gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

4-ти Меѓународен саем за овошје и зеленчук

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Канцеларијата за врски на Република Грција, ве информираат за тоа дека ФРЕСКОН 2018 (4-та меѓународна саем за овошје и зеленчук) ќе се одржи од 26-28 април 2018 година во Солун, Грција.

ФРЕСКОН е најголемото шоу за овошје и зеленчук што се одржува на Балканот и југоисточниот Медитеран. Организиран од TIF HELEXPO, FRESKON е чисто професионална изложба која за само три години успеа да стане стратешка врска меѓу компаниите кои дистрибуираат свежо овошје и зеленчук и на меѓународните пазари. Тоа е добра можност да се најдат нови партнери со професионалците од земјоделскиот сектор и со тоа да се обезбедат предуслови за директни договори.

За повеќе информации, ве молиме погледнете ја приложената брошура HELEXPO и формулари за пополнување.

За дополнителни информации, ве молиме контактирајте не на: 02/30 91 440 или по електронска пошта: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 1533 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не