gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за решавање на имотно-правни проблеми за членовите на ССК

Почитувани членови,

 
Би сакале да Ве информираме дека Сојуз на стопански комори на Македонија со цел посредување при решавање на имотно-правни проблеми со кои се соочуваат компаниите членови, континуирано остварува соработка со Управата за имотно-правни работи преку Министерството за финансии на РМ


Во таа насока, Ве информираме дека доколку се соочувате со проблеми во постапка за приватизација на градежно земјиште во државна сопственост, Ве молиме за истите да не информирате и ни ги доставите следните податоци:

  1. Назив на компанија
  2. Опис на проблемот и број на поднесено барање за приватизација на градежно земјиште
  3. Општина во која се наоѓа земјиштето

За сите дополнителни информации, Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на  e-mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите., контакт лице: Маја Савеска.

Прочитано 193 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Мит.Теодосиј Гологанов 1

Следете не