gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Можност за соработка со полската компанија МАСПЕКС

Почитувани,

Сојуз на стопански комори на Македонија во соработка со Министерството за надворешни работи на РМ и Амбасадата на РМ во Варшава Ве известува за можноста за соработка со компанијата МАСПЕКС од Полска.

Компанијата МАСПЕКС е најголемата полска групација за производство на кондиторски производи и сокови и е заинтересирана за соработка со македонски компании. Имено, станува збор за компанија која што е гигант на полскиот и централно европскиот пазар и пошироко во производството на сокови, нектари и безалкохолни пијалоци, а во својата палета има и кондиторски производи, кечапи/сосови, тестенини. Компанијата постои на пазарот 25 години и повеќе информации може да видите на нивната веб страна: www.maspex.com.

Доколку сте заинтересирани за соработка Ве молиме да не контактирате на телефон: 02 3091440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

Прочитано 786 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не