gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Покана за учество на јубилејно 5то одржување на најголемиот хакатон во светот NASA Space Apps Challenge во Скопје

Би сакале да Ве информира дека оваа година NewMan’s Business Accelerator го слави јубилејното 5то одржување на најголемиот хакатон во светот NASA Space Apps Challenge во Скопје. Настанот ќе се одржи во период од 28-30 Април 2017 во  просториите на организаторот. На настанот се очекуваат 150-170 учесници од цела Македонија да дојдат во Скопје и истиот е организиран директно во соработка со NASA и ESA.

Како награда по повод  јубилејот ексклузивно оваа година победничкиот тим од Скопје ќе има можност да патува во Кенеди Центарот на NASA во Флорида и да проследи полетување на вселенско летало со покриени трошоци за пат и влез како и обезбедена логистика. Дополнително самиот настан оваа година ќе биде најсолиден досега и во однос на учесници, но и избор на ментори, говорници и партнери, а поради сето ова очекуваме и уште повисоко ниво и обем на медиумска покриеност.

Членовите на Сојуз на стопански комори на Македонија кои се заинтересирани да учествуваат на овој настан е потребно да одберат еден од пакетите дадени во прилог Сите членови на Сојуз на стопански комори ќе добијат  10% попуст.

Вашето присуство можете да го пријавите најдоцна до 12 Април на маил:  Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

За дополнителни информации Ве молиме контактирајте не на тел: 02 30 91 440 или на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..  

Прочитано 752 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

ССК ISO 9001:2008

iso

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не