gb  german  turkey  china  japan  italy  alb  serbia  france  UAE                                       

Меѓународен Саем за трговија и услуги во Кина

Сојуз на стопански комори на Македонија (ССК) Ве поканува за учество на Меѓународниот Саем за трговија на услуги кој оваа година ќе се одржи од 25.05-01.06.2020 година во Кина  и претставува уникатна можност за поврзување на компаниите на глобално ниво.

На саемот покрај можноста да бидете изложувачи или посетители има можност и за остварување на директни средби со повеќе од 10.000 изложувачи и над милион посетители. Фокус на саемот ќе бидат секторите:

  • индустрија и технологија,
  • финансискис услуги,
  • здравство,
  • електронска трговија,
  • култура итн.

На следниот ЛИНК може да ја погледнете листата на изложувачи.

Подетални информации за саемот може да погледнете во брошурата која Ви ја доставуваме на следниот ЛИНК.

Ве молиме Вашето учество да ни го пријавите во најбрз можен рок на е-маил: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите. или на тел: 03/3019 – 440.

Прочитано 983 пати

Од Претседателот

Да бидеме лидер и глас на бизнис заедницата, подржувач на економскиот раст на членовите на комората. Заедно да придонесеме за економската стабилност на Македонија и партнерски забрзано да се движиме напред во нова декада на наше успешно работење.

Арсовска Данелa

Интернационална мрежа

F46DCE922CC1E446A2D47D87A78FE9A1

D234AF1A2FFA9C4197F508DA3F41A889

Контакт

 info @chamber.mk
  +389.2.3091440
  +389.2.3091440
  Црвена Скопска Општина бр.10

Следете не